Kategorie
Finanse

Wymiana waluty – szybko i na dobrych warunkach!

Z wymianą waluty najczęściej mają do czynienia duże firmy, robiące interesy z zagranicznymi kontrahentami, a także Polacy pracujący za granicą. Gdzie najlepiej wymieniać pieniądze, by zrobić to szybko, bezpiecznie i – co najważniejsze – tanio? Najkorzystniejszą dla wszystkich opcją są kantory internetowe. Dlaczego?

Tańsze ceny kursów

Tradycyjne kantory oraz banki mają dużo wyższe kursy walut niż kantory internetowe. Jak wiadomo, w przypadku e-kantorów opłaty za prowadzenie działalności są dużo niższe niż przy tradycyjnej formie sprzedaży. Fakt ten może wynikać również z dużej konkurencji. Każdy kantor internetowy chce, by jego oferta była jak najbardziej atrakcyjna dla klientów. A jak wyglądają ceny kursów w internecie na tle tradycyjnych kantorów i banków? Jeden z liderów na rynku walut – kantor internetowy Fritz Exchange – oferuje spready (prowizje) niższe nawet o kilkadziesiąt groszy niż w tradycyjnych kantorach, gdzie marże sięgają nawet 5%. Dodatkowo, jeśli jesteśmy stałymi klientami lub wymieniamy jednorazowo więcej niż 10 tys. euro, możemy negocjować stawki kursów.

Szybkość i bezpieczeństwo

Żeby wymienić pieniądze, nie musimy się nawet ruszać zza biurka. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową kantoru, zarejestrujemy się i dokonamy wymiany. W kantorze Fritz Exchange ponad 90% transakcji realizowanych jest w 15 minut. Czasami w tym czasie nawet nie zdążylibyśmy dojechać do tradycyjnego kantoru. Mamy też pewność, że nikt nas nie okradnie po drodze, kiedy będziemy pędzić do kantoru z walizką pełną pieniędzy. A czy takie transakcje internetowe są bezpieczne? Zapewniamy, że e-kantory wprowadzają masę zabezpieczeń, by klienci mogli spać spokojnie. W końcu właśnie na zaufaniu klientów zależy im najbardziej.

Całodobowy dostęp

Czasami zdarza się, że zostajemy w pracy po godzinach i potrzebujemy na szybko wymienić walutę. Niestety większość stacjonarnych kantorów pracuje do 18 czy 19. Na szczęście kantory internetowe obsługują klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu nawet w święto możemy wymienić pieniądze i to bez wychodzenia z domu.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

W odpowiedzi na “Wymiana waluty – szybko i na dobrych warunkach!”

Już dawno przekonałem się że kantory internetowe to świetna opcja. Na początku trochę enigmatyczna i trudno zrozumieć jak oni to robią, natomiast teraz korzystam zdecydowanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.