Kategorie
Aktualności Finanse Podatki

Podatek Liniowy dla przedsiębiorców – Co dalej?

Na początku jesieni zawrzało, bowiem przedsiębiorców obiegła wiadomość, że rząd ma zamiar wraz z wprowadzeniem jednolitego podatku, zlikwidować podatek liniowy (CIT). Wywołało to nie lada oburzenie i zamieszanie. Dlaczego?

Kategorie
Aktualności

Podatek od darowizny – Stawki 2016/2017

Polskie prawo dopuszcza możliwość tak zwanej darowizny. Wiąże się jednak z nią obowiązek podatkowy. Kiedy musimy zapłacić podatek od darowizny? Ile mamy na to czasu? O czy musimy pamiętać?

Kategorie
Aktualności Finanse

Likwidacja PIT wg PiS – na czym ma polegać?

Już od pewnego czasu w mediach pojawia się tajemnicze hasło „Likwidacja PIT”. Odnosi się ono do planów rządu, który zastanawia się nad ujednoliceniem podatku, zlikwidowaniem tego, który jest teraz i połączeniem go z niektórymi składkami. Jak miałoby to wyglądać?

Kategorie
Firma Prawo

Najczęstsze Błędy przy Rozliczaniu VAT

Założenie i prowadzenie własnej działalności wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu obowiązków, między innymi z prowadzeniem własnej księgowości. Okazuje się, że najwięcej kłopotów sprawia rozliczanie VAT.   Zobacz, na co muszą uważać przedsiębiorcy.

Kategorie
Aktualności Firma

Jak zostać płatnikiem VAT?

Wielu przedsiębiorców zakładających działalność gospodarczą staje przed dylematem dotyczącym różnic między wyborem opodatkowania VAT, a zwolnieniem z tego podatku. Zobacz, kiedy musisz być płatnikiem VAT a kiedy nievatowcem.

Kategorie
Finanse Poradnik

Podatek od prezentów Ślubnych – czy trzeba go płacić?

   Organizując ślub, myśli się niemal o wszystkim – zaczynając od wyboru sali weselnej, przez sposób usadzenia gości, po wynajem samochodów i autokarów dla gości… czy do tej listy „spraw do załatwienia” nie należałoby jeszcze dopisać rozliczenia z Urzędem Skarbowym? Prezenty ślubne są bowiem traktowane jako darowizna, a od darowizny trzeba przecież zapłacić podatek…

Kategorie
Aktualności Finanse

Przejście z ryczałtu na zasady ogólne

Przedsiębiorca wybiera sposób opodatkowania w chwili założenia działalności gospodarczej. Wybór najwłaściwszej formy opodatkowania deklaruje wypełniając formularz o wpis do CEIDG-1. Zobacz, kiedy może dokonać zmiany?