Kategorie
Aktualności Poradnik

Składanie PIT przez Internet 2018/2019 – Kompletny Poradnik

Złożenie deklaracji PIT za 2018 rok przez internet jest nie tylko najszybszym, ale i najprostszym sposobem na rozliczenie się z fiskusem. Wszystko dlatego, że można to zrobić o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu. Wystarczy mieć dostęp do internetu. PIT 2018/2019 przez Internet wypełnisz tutaj.

Kategorie
Aktualności Podatki

Jak rozliczyć PIT 2018/2019? – Poradnik Online

Rozpoczął się okres rozliczeniowy. Wielu z nas zada sobie pytanie: w jaki sposób rozliczyć PIT 2018/2019? Poniżej kilka ważnych informacji i porad, które pomogą nam wybrać najbardziej dogodny dla nas sposób i właściwie zabrać się za wypełnienie deklaracji.

Kategorie
Aktualności

PITY 2018/2019 IPS

Rozliczanie podatków przez Internet z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Na rynku pojawiają się dedykowane tej czynności programy, które znacznie ułatwiają złożenie deklaracji. Jednym z nich jest PITY 2018/2019 IPS.

Kategorie
Aktualności Finanse Podatki

Nowa kwota wolna od podatku w 2018 roku

We wtorek 29 listopada 2016 roku pojawiła się nowa kwota wolna od podatku, którą odliczymy w 2018 roku. Została nie tylko ustalona, ale jeszcze tego samego dnia ustawa wnosząca zmiany została podpisana przez prezydenta i umieszczona w Dzienniku Ustaw. Co to oznacza dla podatników? Jak wygląda nowa kwota wolna od podatku?

Kategorie
Aktualności Poradnik

Jak najszybciej wysłać PIT 37?

Nieubłaganie zbliża się koniec terminu składania deklaracji podatkowych PIT 37, bowiem mamy czas tylko do końca kwietnia. Jak wysłać nasz formularz, żeby się nie spóźnić? W jaki sposób zrobimy to najszybciej?

Kategorie
Aktualności Poradnik

Jak rozliczyć dochody z zagranicy?

Coraz więcej Polaków pracuje za granicą nie tylko na stałe, ale i sezonowo. Czy muszą rozliczać się w Polsce? W jakich przypadkach należy rozliczyć podatek dochodowy w kraju, a w jakich nie należy tego robić? Jaki PIT wybrać?

Kategorie
Aktualności Finanse

PITy 2016 – jak uniknąć kolejek i jak nie spóźnić się?

Jak co roku w okresie rozliczeniowym słowo „PIT” powraca do nas wielokrotnie, przypominając, że naszedł czas, w którym należy rozliczyć podatki, wybrać odpowiedni formularz, urząd skarbowy, sposób rozliczenia i dotrzymać terminu. Jak uniknąć kolejek? Jak nie spóźnić się ze złożeniem PIT? Jak uniknąć wszelkich problemów i pomyłek? Oto kilka rad.

Kategorie
Poradnik

PIT w Krakowie – dobrze się składa!

Już od kilku lat możemy zaobserwować jak większe miasta w naszym kraju zachęcają mieszkańców do rozliczania podatków w swoich urzędach skarbowych. Akcje skierowane są przede wszystkim do przyjezdnych, którzy w danej miejscowości zdobyli pracę, mieszkają i przebywają w niej na co dzień. Mieszkańców uświadamiają Wrocław, Warszawa, jak również Kraków. Dlaczego to jest tak istotne dla miasta? Co możemy zyskać rozliczając się w miejscu zamieszkania?

Kategorie
Finanse

Mieszkasz w Warszawie? Rozlicz się w Warszawie!

Coraz częściej spotykamy różnego rodzaju kampanie społeczne, powstające w okresie rozliczeniowym i kierowane do podatników. Od kilku lat można zauważyć, że poszczególne miasta mocno angażują się w uświadamianie swoich mieszkańców, że warto rozliczyć swoje podatki w miejscu zamieszkania, co niesie ze sobą obopólne korzyści. Jakie? Jak rozliczyć się w Warszawie? Dlaczego warto rozliczyć się w miejscu zamieszkania?

Kategorie
Finanse

„Rozlicz PIT we Wrocławiu”

W tym roku już po raz trzeci odbędzie się kampania „Rozlicz PIT we Wrocławiu”. W poprzednich jej edycjach można było wygrać samochód osobowy i tablety. Na czym polega ta akcja? Jakie warunki trzeba spełnić, by mieć szansę na wygraną?