Kategorie
Aktualności Podatki

Jak rozliczyć PIT 2018/2019? – Poradnik Online

Rozpoczął się okres rozliczeniowy. Wielu z nas zada sobie pytanie: w jaki sposób rozliczyć PIT 2018/2019? Poniżej kilka ważnych informacji i porad, które pomogą nam wybrać najbardziej dogodny dla nas sposób i właściwie zabrać się za wypełnienie deklaracji.

Kategorie
Finanse Poradnik

Ulga za Internet w 2018 roku

Ulga internetowa 2017/2018

Badania GUS pokazują, że dzisiaj coraz mniej Polaków nie posiada w domu dostępu do Internetu. Odsetek Internautów nieustannie rośnie. Warto wiedzieć, że osoby, które posiadają dostęp do Internetu, mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Na jakich zasadach? Kiedy? Komu ulga przysługuje?

Kategorie
Aktualności

Podatek od darowizny – Stawki 2016/2017

Polskie prawo dopuszcza możliwość tak zwanej darowizny. Wiąże się jednak z nią obowiązek podatkowy. Kiedy musimy zapłacić podatek od darowizny? Ile mamy na to czasu? O czy musimy pamiętać?

Kategorie
Aktualności Poradnik

Rozliczenie PIT 2016/2017 z Małżonkiem

Rozliczanie PIT wspólnie z małżonkiem. Jakie warunki należy spełnić?

W 2016 roku nie zaszły znaczące zmiany w składaniu deklaracji podatkowych. Rozliczyć muszą się wszyscy Ci, którzy w danym roku podatkowym uzyskali jakiekolwiek przychody lub straty. Jeśli pozostajesz w związku małżeńskim, możesz złożyć deklarację podatkową wspólnie z mężem/żoną. Jest to o wiele korzystniejsze, niż rozliczanie się samodzielnie.

Kategorie
Aktualności Poradnik

Jak najszybciej wysłać PIT 37?

Nieubłaganie zbliża się koniec terminu składania deklaracji podatkowych PIT 37, bowiem mamy czas tylko do końca kwietnia. Jak wysłać nasz formularz, żeby się nie spóźnić? W jaki sposób zrobimy to najszybciej?

Kategorie
Poradnik

Jaki PIT wybrać, gdy…

Czasami wybór rodzaju deklaracji PIT, którą musimy złożyć nie jest tak oczywisty. Bywają sytuacje, że osiągamy dochód z różnych rodzajów umów jednocześnie. Jak wówczas należy się rozliczyć? Czy musimy wypełniać więcej niż jedną deklarację?

Kategorie
Aktualności Poradnik

Jak rozliczyć dochody z zagranicy?

Coraz więcej Polaków pracuje za granicą nie tylko na stałe, ale i sezonowo. Czy muszą rozliczać się w Polsce? W jakich przypadkach należy rozliczyć podatek dochodowy w kraju, a w jakich nie należy tego robić? Jaki PIT wybrać?

Kategorie
Aktualności Firma

Działalność gospodarcza – jak się rozliczyć?

Koniec roku podatkowego to intensywny czas dla każdego przedsiębiorcy, zarówno tego, który prowadzi dużą działalność gospodarczą, jak i tego mniejszego, który zdecydował się na prowadzenie własnego biznesu, niejednokrotnie zarejestrowanego jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Jaki PIT należy wybrać? Do kiedy trzeba się rozliczyć?

Kategorie
Aktualności Poradnik

Jak rozliczyć PIT 11? Czym jest, terminy wypełnienia

Jak co roku w okresie do końca lutego, podatnicy otrzymują od płatników PIT 11. Czym jest PIT 11? Jak należy go rozliczyć? Co trzeba z nim zrobić? Jakie informacje zawiera? Na te oraz inne pytania dotyczące rozliczenia PIT 11 odpowiemy w poniższym artykule.

Kategorie
Aktualności

Ile osób rozliczy się online w tym roku?

Kiedy w 2008 roku po raz pierwszy pojawiła się możliwość rozliczenia formularzy podatkowych przez internet, miała ona wielu zwolenników i przeciwników. O ile ci pierwsi zdawali sobie sprawę z wygód, jakie takowe rozwiązanie przyniesie, tyle ci drudzy po prostu mieli wiele obaw o zasady działania rozliczeń online, możliwość popełnienia błędu, nieporadzenie sobie z taką formą rozliczenia. Jak pokazują statystyki, z roku na rok rośnie liczba podatników, decydujących się na rozliczenie online. Jak będzie w tym roku?