Kategorie
Aktualności Podatki Poradnik

PIT 37 Internetowo w 2019 roku. Sprawdź możliwości

Jak wskazują dane statystyczne, z roku na rok spektakularnie rośnie liczba polskich podatników, którzy wybierają rozliczenie PIT online. Dlaczego ta metoda staje się tak bardzo popularna? Dlaczego decydujemy się na rozliczenie formularzy za pomocą Internetu? Jakie narzędzia są dla nas dostępne?

Kategorie
Aktualności

Urząd wypełni Twój PIT na podstawie PIT-WZ lub PIT-OP

Z dniem 15 Marca 2017 weszła w życie nowelizacja ustawy na podstawie której, Urzędy Skarbowe wypełnią za nas PIT za 2016 rok. Aby to zrobić, należy złożyć do urzędu nowy wniosek PIT-WZ lub oświadczenie PIT-OP. Termin na złożenie wniosku to od 15.03 do 18.04 tego roku.

Kategorie
Poradnik

E-Deklaracje: System internetowego rozliczania PITów

Polacy coraz chętniej składają PIT-y przez Internet. Nic dziwnego – wprowadzenie systemu e-deklaracji pozwala na złożenie zeznania bez konieczności wychodzenia w domu i stania w urzędowych kolejkach. Taką możliwość polski podatnik ma od 2008 roku. Wtedy przez Internet wysłaliśmy do fiskusa zaledwie 310 deklaracji, w ostatnich latach liczba ta wzrosła do kilku milionów i z roku na rok się powiększa.

Kategorie
Aktualności Poradnik

Elektroniczne PITy – dowiedz się więcej

Internet wkracza w niemal każdą dziedzinę naszego życia – za pośrednictwem sieci robimy zakupy, umawiamy się na randki, dokonujemy płatności… nic więc dziwnego, że elektronicznie wypełniamy też zeznania podatkowe. Już od ośmiu lat każdy podatnik może korzystać z systemu e-deklaracje, jednak od tego roku weszły w życie przepisy, które dają nie tylko możliwość, ale w niektórych przypadkach również nakładają obowiązek składania informacji podatkowych w formie elektronicznej.

Kategorie
Aktualności Poradnik

PIT z Urzędu Skarbowego – kiedy i co będzie zawierał?

2015 rok prawdopodobnie będzie ostatnim, w którym samodzielnie rozliczymy się z fiskusem. W Maju 2015, przynajmniej za część podatników, zrobią to urzędnicy. A wstępnie wypełniony PIT-37 będzie można znaleźć po zalogowaniu w Portalu podatkowym.

Kategorie
Aktualności Poradnik

Jak wysłać PIT z Urzędu Skarbowego Online?

Już od Maja 2015 roku przynajmniej część podatników nie będzie musiała sama wypełniać deklaracji PIT. Zrobi to za nich urząd. Jednak nawet oni będą musieli odesłać zeznanie do fiskusa. Oto kilka podpowiedzi na temat tego, jak wysłać PIT z Urzędu.

Kategorie
Aktualności Finanse

Urząd Skarbowy wypełni Twój PIT w 2015 roku

Już w 2015 roku osoby fizyczne zostaną wyręczone z przykrego obowiązku wypełniania deklaracji podatkowych PIT.

Kategorie
Aktualności Poradnik

Cudowna Przemiana Polskiej Administracji Podatkowej

O cyfryzacji administracji podatkowej słów kilka.