Kategorie
Finanse

„Rozlicz PIT we Wrocławiu”

W tym roku już po raz trzeci odbędzie się kampania „Rozlicz PIT we Wrocławiu”. W poprzednich jej edycjach można było wygrać samochód osobowy i tablety. Na czym polega ta akcja? Jakie warunki trzeba spełnić, by mieć szansę na wygraną?

W pierwszej edycji kampanii wzięło udział aż 18 tysięcy podatników, a rok później przybyło ich aż o tysiąc. Jest to akcja zorganizowana przez Urząd Miasta, mająca na celu zachęcenie podatników do tego, by rozliczali się oni właśnie we Wrocławiu. Dlaczego? Nasze podatki trafiają nie tylko do Skarbu Państwa, ale też znaczna ich część zostaje w gminie, w której się rozliczamy. Korzyść z takiego rozwiązania jest obustronna- do budżetu miasta wpływa więcej środków, a podatnik, który i tak ma obowiązek rozliczenia się, ma szansę na wygranie samochodu lub tabletu za coś, co i tak musiałby zrobić. To jednak nie koniec korzyści- pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury, edukację, komunikację miejską i inne inwestycje, które poprawią jakość codziennego życia płatnika podatku, mieszkającego i pracującego w stolicy Dolnego Śląska.

 

Jak wziąć udział w „Rozlicz PIT we Wrocławiu”?

           Należy pamiętać, że nie trzeba być zameldowanym we Wrocławiu- wystarczy wskazać to miasto jako miejsce swojego zamieszkania. Pierwszym warunkiem jest oczywiście złożyć deklarację podatkową PIT za 2015 rok w jednym z urzędów skarbowych we Wrocławiu (oczywiście odpowiadającym naszemu adresowi zamieszkania). Następnie należy zgłosić się do loterii: wypełnić formularz elektroniczny na stronie loterii lub wypełnić papierowy kupon konkursowy i wrzucić go do urny promocyjnej dostępnej w punkcie obsługi loterii. Zeszłoroczne edycje kampanii dawały biorącym udział w loterii czas do maja na zgłoszenie swoich deklaracji. Jak będzie w tym roku? Niebawem wszelkie szczegóły dotyczące zbliżającej się edycji zostaną ogłoszone na stronie loterii: www.wroclaw.pl/pit .

Nasz formularz zgłoszeniowy zawiera dane: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania, nasz nr telefonu, nazwę i adres urzędu skarbowego we Wrocławiu, w którym się rozliczaliśmy i w przypadku osoby po raz pierwszy rozliczającej się w stolicy Dolnego Śląska zaznaczenie oświadczenia, że rozlicza się we Wrocławiu właśnie po raz pierwszy. Ostatnia klauzula pomaga organizatorom dowiedzieć się czy loteria jest skuteczna, to znaczy, czy nowych podatników, rozliczających się we Wrocławiu, rzeczywiście przybywa.

Rozlicz Pit we Wrocławiu

Efekty „Rozlicz PIT we Wrocławiu”

             Okazuje się, że organizacja loterii przynosi skutki, bowiem nowych podatników, rozliczających się we Wrocławiu, przybywa z roku na rok, przez co zwiększają się wpływy z podatków do budżetu miasta. Nie sposób nie wspomnieć, że niektórzy z nich okazują się szczęśliwcami, wsiadającymi do swoich nowych samochodów lub korzystającymi z wygranych tabletów.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

W odpowiedzi na “„Rozlicz PIT we Wrocławiu””

Mam nadzieję, że skorzystają z tego wszyscy studenci, którzy przywożą słoiki a wywożą doświadczenie i kasę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.