Kategorie
Aktualności Finanse

Program PIT bez KRS za Darmo w 2018/2019

Jak co roku, każdy podatnik jest zobowiązany do przedstawienia swojego zeznania podatkowego fiskusowi. Wraz ze zbliżającym się terminem w Urzędach Skarbowych corocznie pojawiają się coraz dłuższe kolejki. Wielu z nas pozostawia ten niemiły obowiązek na ostatnią chwilę.

Nie musisz stać w kolejkach.

W dobie Internetu istnieją inne rozwiązania, które pozwolą uniknąć wyczekiwania w kolejkach. W końcu czas to pieniądz. O zaletach rozliczania się przez Internet nie trzeba nikogo przekonywać. Obecnie to prosta, szybka i bezproblemowa alternatywa dla składania deklaracji w inny niż tradycyjny sposób – wypełnianie wniosku na komputerze lub online. Wystarczy odpowiedni program, który pokieruje krok po kroku.

Program do PIT 2018/2019 Pitax – bez narzuconego KRS.

Programy do wypełniania PIT-ów zostały tak opracowane, aby każdy mógł rozliczyć się z fiskusem samodzielnie. Są intuicyjne i podpowiadają użytkownikowi co dokładnie ma wybrać, gdzie „kliknąć”, co wpisać w dane pole. Na samym początku użytkownik podejmuje decyzję czy wypełnić wniosek przez Internet, czy ściągnąć program na swój komputer. W zależności od tego czy PIT wypełnia osoba fizyczna, czy prowadząca własną działalność, czy rozlicza się sama czy ze współmałżonkiem oraz z jakiego źródła pochodzi dochód – należy wybrać odpowiedni formularz. Program poprosi także o zaznaczenie dodatkowych dochodów, jeśli takie są. Następnie podatnik podaje swoje dane identyfikacyjne (na tym etapie potrzebny będzie dowód osobisty). Istnieje także możliwość zaznaczenia ulg, z których użytkownik może skorzystać. Program dokładnie pokieruje dalszymi czynnościami – wypełniający musi tylko udzielać odpowiedzi na zadawane pytania. W przypadku wypełniania PIT-37, a właśnie ten formularz wybierze większość podatników, potrzebny będzie PIT-11 (dokument od pracodawcy). Jeżeli formularz został już wypełniony, na zakończenie można go wydrukować, zapisać, wrócić do wypełnionych pozycji i przejrzeć je ponownie lub przesłać do wybranego Urzędu Skarbowego.

Coś za coś? Niekoniecznie.

Wypełniając deklarację podatkową, użytkownik ma możliwość przekazania 1 procenta podatku ze swoich dochodów na wsparcie działalności organizacji pożytku publicznego. Darmowe programy dostępne w Internecie często uniemożliwiają podatnikom samodzielny wybór takiej organizacji. Istnieją jednak programy do PIT bez nałożonego KRS. Wybierając takie programy użytkownik ma możliwość wpisania numeru KRS organizacji, której działalność sam chciałby wesprzeć.

 

Zapisz

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

4 odpowiedzi na “Program PIT bez KRS za Darmo w 2018/2019”

Jeżeli mam wybierać między aplikacją online a programem do pit na dysku, wybieram aplikację. Ale oba systemy są podobne, więc bez problemu rozliczone deklaracje i wysłane online.

Zupełnie inny od pozostałych narzędzi do rozliczenia PIT, trochę się trzeba mentalnie przestawić, ale jest OK

Możliwość komentowania jest wyłączona.