Kategorie
Aktualności Finanse

Program e-pity 2018/2019 – recenzja programu

Program E-Pity to jeden z popularniejszych darmowych programów do rozliczeń PIT na rynku. Producentem jest firma e-file z Poznania, a od początku istnienia skorzystało z niego ponad 5 mln użytkowników. Poniżej opis funkcji programu.

Program e-pity to oprogramowanie do rozliczania PIT o ugruntowanej pozycji na rynku. Działający od wielu lat program co roku jest uaktualniany, modyfikowany i rozwijany w dobrą stronę. Cechuje się przejrzystością i da się odczuć, że twórcy chcą aby korzystało się z niego podatnikom z łatwością.

Niewątpliwym plusem E-PITy 2018/2019 jest działanie na wielu systemach operacyjnych, w tym Linux i Mac OS. Wiele platform do rozliczenia PIT nie jest przystosowane do tych systemów, co wyróżnia program epity na rynku.

Kolejnym plusem jest możliwość rozliczenia zarówno desktopowo jak i za pomocą aplikacji online, bez potrzeby instalacji na komputerze. W tym przypadku, aplikacja online e-pity również działa na każdym systemie operacyjnym.

 

button_bottom_pobierz

Do solidnych elementów należy także prostota wysyłki PIT przez internet oraz bezpieczeństwo i jakość rozliczenia – z programem nie powinniśmy wysłać błędnego formularza PIT i pod kątem merytorycznym jest to stabilne oprogramowanie. E-Pity połączony jest z systemem rządowym e-deklaracje, który jest oficjalną drogą składania formularzy drogą elektroniczną.

 

Najważniejsze zalety:

  • Program E-PITy jest darmowy, zarówno dla podatników, jak i biur rachunkowych i księgowych.
  • Umożliwia wysyłkę druków Online do systemu e-deklaracje.
  • Intuicyjny i prosty w obsłudze.
  • Działa na wszystkich systemach operacyjnych.
  • E-PITy umożliwia zapis, odczyt formularzy i rozliczenie wielu deklaracji na jednym programie.

 

Jakie macie doświadczenia przy rozliczaniu programu E-PITy? Zapraszamy do pozostawienia opinii w komentarzach.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

4 odpowiedzi na “Program e-pity 2018/2019 – recenzja programu”

Jestem bardzo zadowolona z programu. Myslalam, ze bedzie trudniej poniewaz korzystam pierwszy raz z takiej mozliwosci. Program jest czytelny, zrozumialy, a co za tym idzie prosty w obsludze. Dziekuje.

E-PITy bardzo intuicyjny, elegancki, aczkolwiek nie widzę większej różnicy między poszczególnymi programami do PITów, biorę te które są pod ręką.

Program E-Pity bardzo czytelny! Aczkolwiek starszym osobom w mojej rodzinie nie przypadł do gustu, oni chyba wolą bardziej excelowe wersje ;) lub rozliczanie druków ręcznie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.