Kategorie
Podatki

Popularne szkolenia podatkowe w 2020 roku

Branża podatkowa jest jedną z tych, które wymagają stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i uzupełniania informacji na temat nowych przepisów, które potrafią się zmieniać nawet kilka razy w roku. Dlatego szkolenia podatkowe o programach dostosowanych do najnowszych wytycznych rządowych są tak popularne. Dowiedz się, na jakie zmiany wprowadzone w 2020 roku warto zwrócić uwagę i dlaczego warto uzupełniać wiedzę właśnie poprzez szkolenia.

Zmiany w podatkach w 2020 roku

Branża podatkowa odznacza się dużą dynamiką zmian w zakresie obowiązujących przepisów. Również w 2020 roku nie zabrakło nowych regulacji, które już obowiązują bądź wkrótce zostaną wprowadzone w życie. Dotyczą one m.in.:

  • podatku dochodowego PIT i CIT (wysokości składek, sposobu ich odprowadzania),
  • podatku VAT (m.in. nowej matrycy stawek podatku VAT, nowej deklaracji JPK_VDEK oraz zmian podatkowych w międzynarodowym obrocie towarowym).

Wprowadzane w życie przepisy dotyczą zarówno bardzo drobnych kwestii (jak np. możliwości wystawiania faktury VAT do paragonu tylko wtedy, gdy widnieje na nim numer NIP), jak i tych znacznie bardziej zauważalnych (np. konieczność stosowania podzielonej płatności – split payment – przy sprzedaży konkretnych towarów i usług w trybie B2B)

Wpływ na prawo podatkowe mają też kolejne Tarcze Antykryzysowe ogłaszane przez Rząd w związku z pandemią. Szybkość wprowadzania tych zmian może powodować niemały chaos informacyjny. Dlatego szkolenia z podatków okazują się zbawiennym rozwiązaniem dla wszystkich osób związanych z szeroko pojętą rachunkowością, finansami i doradztwem.

Przeczytaj też o sposobach na zmiany w podatkach na http://www.pracujemy.eu/sposob-na-zmiany-w-podatkach/.

Popularne szkolenia podatkowe na 2020 rok

Szerokie możliwości technologiczne umożliwiają obecnie przeprowadzanie pełnowartościowych szkoleń online. Sprawia to, że czas pandemii jest świetnym momentem na uzupełnienie wiedzy na temat podatków i dotyczących ich przepisów. Listę szkoleń podatkowych można znaleźć na https://eventis.pl/szkolenia/podatki, gdzie prowadzona jest baza szkoleń podatkowych. Do najchętniej wybieranych produktów z pewnością można zaliczyć:

  • szkolenia VAT, CIT, PIT – w szczególności dotyczące zmian w prawie i najnowszego orzecznictwa,
  • szkolenia z cen transferowych – z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie dotyczącym obrotu międzynarodowego i praktycznych aspektów rozliczania transakcji międzynarodowych.

Ponadto chętnie wybieraną tematyką jest rozliczanie leasingu finansowego i operacyjnego, kwestie związane z akcyzą czy audytami podatkowymi. Na szkolenia podatkowe chętnie decydują się zarówno pracodawcy dbający o podnoszenie kwalifikacji pracowników, jak i osoby chcące zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, który w najbliższej przyszłości może okazać się dla pracownika trudny.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *