Kategorie
Aktualności Poradnik

PITy 2018 NG – Internetowe rozliczenie Pitów

 PITy 2018 NG to jeden z najpopularniejszych programów do rozliczania deklaracji podatkowych przez Internet. Właśnie ten sposób z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i doceniany przed podatników. Dlaczego warto wybrać wspomniany program? Dlaczego Polacy pokochali rozliczanie się bez wychodzenia z domu?


PITy 2018 NG

            Program PITy 2018 NG to darmowe narzędzie do rozliczania PITów, które oferuje nam spółka Neonet. Od lat jest jednym z najchętniej użytkowanych przez Internautów narzędzi tego typu.

Aby zacząć swoją przygodę z PITy 2017 NG, należy ściągnąć program, który dostępny jest całkowicie za darmo. Co więcej, nie zajmuje dużo miejsca, więc nie musimy martwić się, że w jakikolwiek sposób wpłynie na pracę naszego urządzenia. Program zawiera, jak jesteśmy zapewniani, „każdy typ deklaracji, każdy rodzaj druków, formularzy”. Przeznaczony jest nie tylko dla pracowników, ale okazuje się być sporym ułatwieniem życia dla pracodawców, biur księgowych, firm.

Program z roku na rok jest sukcesywnie aktualizowany, więc nie musimy przejmować się tym, że nie zawiera danych zgodnych z aktualnie obowiązującymi regulacjami, które, jak wiemy, potrafią zmieniać się bardzo dynamicznie.

Prosty, intuicyjny, niezawodny

            Wypełnianie PITów w programie okazuje się być bardzo proste. Przyjazny interfejs, czytelny układ poszczególnych etapów, a do tego mechanizmy, które przeprowadzą użytkownika przez kolejne sekcje. Wpisujemy dane, kwotę podatku za poprzedni rok (jest to swego rodzaju identyfikator, dzięki któremu nie musimy posiadać elektronicznego podpisu). PITy 2017 NG pozwoli nam uniknąć prostych błędów, które zdarzały się podatnikom podczas wypisywania papierowych formularzy.

Poprawnie wypełniony PIT możemy od razu wysłać online do odpowiedniego urzędu skarbowego, zachowa∂ w formie PDF lub wydrukować i zanieść osobiście. Możemy również przerwać wypełnianie dokumentu i wrócić do tego po jakimś czasie- mamy możliwość zapisania dotychczasowo wprowadzonych zmian.

Rozliczanie się online – proste i szybkie!

            Już od kilku lat możemy zaobserwować, że coraz więcej polskich podatników wybiera rozliczanie się z Fiskusem przy pomocy narzędzi dostępnych w Internecie. Dlaczego? Po pierwsze, to ogromna oszczędność naszego cennego czasu. Nie musimy osobiście stawiać się w urzędzie skarbowym ani razu. Dzięki temu unikamy długich kolejek, nie spędzamy czasu, dowiadując się, jakie druki powinniśmy pobrać. Dzięki rozliczaniu się online możemy wszystko robić bez wychodzenia z domu, w wygodnym fotelu. Po drugie, dostępne na rynku programy mają wbudowane funkcje, które częstokroć pomagają nam uniknąć błędów rachunkowych czy wpisania swoich danych nie tam, gdzie trzeba. Po trzecie, miliony Polaków przekonało się już, że to bezpieczny i niezawodny sposób rozliczania się z Fiskusem, które w tradycyjnym ujęciu kojarzyło się głównie z poirytowaniem, traceniem czasu.

           

Rozliczenie PITów – coraz bliżej

            Wielkimi krokami zbliża się moment rozliczeń podatkowych. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z szansy rozliczenia się online, powinniśmy spróbować i przekonać się, że to naprawdę proste. Można zacząć od sprawdzonego programy, którym bez wątpienia jest PITy 2017 NG- tysiące Internatów nie mogą się mylić!

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

W odpowiedzi na “PITy 2018 NG – Internetowe rozliczenie Pitów”

Drugi raz niestety nie wybiorę Pity NG. Jakoś interfejs nie jest dla mnie przejrzysty i intuicyjny.

Wolę programy do pitów dostosowane pod mniej obeznanych podatników.

Możliwość komentowania jest wyłączona.