Kategorie
Aktualności

PITY 2018/2019 IPS

Rozliczanie podatków przez Internet z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Na rynku pojawiają się dedykowane tej czynności programy, które znacznie ułatwiają złożenie deklaracji. Jednym z nich jest PITY 2018/2019 IPS.


Rozliczanie online

Od kiedy Polacy w 2008 roku po raz pierwszy mieli okazję rozliczyć swoje podatki przez Internet, popularność tej metody nieustannie rośnie, bijąc kolejne rekordy. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim przekonaliśmy się, że jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna- nie potrzebujemy wychodzić z domu, a narzędzia, które oferuje internetowa przestrzeń są proste i intuicyjne. Programy dostępne online i do ściągnięcia na urządzenia (komputer stacjonarny, laptop, tablet, a nawet smartfon) nie wymagają od nas tyle pracy, co wypełnianie papierowego formularza. Mają wbudowane narzędzia do wyliczania kwot, raz wpisane dane powielają w odpowiednich polach.

PITY 2018/2019 IPS

Od prawie dwudziestu na rynku funkcjonuje między innymi program PITY stworzony przez przedsiębiorstwo informatyczne IPS. Służy między innymi do wypełniania deklaracji podatkowych za dany rok. Dzięki niemu można rozliczyć PITy: PIT-16A, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, jak również druczek przelewu papierowego, druk ZAP-3 (zmiana danych podatnika).

Jeśli rozliczamy się po raz pierwszy lub musimy zmienić druk, program podpowiada który formularz powinniśmy wybrać. Gdy już wypełnimy odpowiedni, mamy dwie opcje: wydrukowanie go w formie papierowej, którą osobiście zaniesiemy do Urzędu Skarbowego lub wysłanie zeznania do systemu e-Deklaracje. Możemy rozliczyć się indywidualnie lub z małżonkiem.

Program jest darmowy dla indywidualnego użytkownika. Korzystając z niego mamy do wyboru kilkanaście Organizacji Pożytku Publicznego, którym możemy przekazać 1% swojego podatku. Jeśli z programu skorzystać chce np. przedsiębiorstwo, wówczas musi ono wykupić licencję IPS.

PITY 2018/2019 można znaleźć na stronie: ips-infor.com.pl . Program należy ściągnąć na swój sprzęt. Jest kompatybilny z większością systemów komputerowych, więc nie będziemy mieć z tym problemów. Ponadto nie zajmuje dużo miejsca pamięci. Jego interfejs jest bardzo prosty.

Rozliczanie się online – to proste!

Dlaczego warto rozliczyć się online? Jest to spora oszczędność czasu- nie musimy fizycznie zgłaszać się do Urzędu Skarbowego, więc dzięki dostępowi do internetu możemy zrobić to praktycznie z każdego zakątka świata. Omijają nas kolejki i procedury. Nie potrzebujemy bezpiecznego podpisu- poświadczeniem naszej tożsamości jest rozliczenie za ubiegły rok. Program ułatwia nam wpisywanie danych w odpowiednich rubrykach, często wyłapując błędy, które chcieliśmy popełnić. Ponadto sam oblicza odpowiednie stawki po tym, jak wpiszemy podstawowe dane. Możemy zacząć wypełniać nasz formularz jednego dnia i wrócić do niego na spokojnie po jakimś czasie. Okazuje się, że przy użyciu tego rodzaju narzędzi wypełnianie PIT jest bardzo proste.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

W odpowiedzi na “PITY 2018/2019 IPS”

W tym roku pierwszy raz będę rozliczał swój PIT i na pewno skorzystam z opcji złożenia go online

Dziękuję za wskazówkę

Możliwość komentowania jest wyłączona.