Kategorie
Aktualności Poradnik

PIT Projekt 2018/2019 – Recenzja i Rozliczenie

Z roku na rok rośnie popularność rozliczania swoich podatków online. Wraz z nią na rynku pojawiło się mnóstwo narzędzi, które mają na celu ułatwienie nam dokonania tej czynności. Jednym z nich jest program PIT PROJEKT.

Rozliczanie online – szybko i łatwo

Od 2008 roku, czyli od pierwszego roku, kiedy Polacy mieli okazję rozliczyć się online, metoda ta nieustannie zyskuje na popularności. Początkowa nieufność wobec rewolucyjnej metody sprawiła, że jedynie nieliczni zdecydowali się na nową formę rozliczenia, jednak z roku na rok podatników online przybywało, aż w 2016 roku okazało się, że padł rekord- ponad połowa wszystkich deklaracji były to deklaracje złożone drogą internetową (52%).

Dlaczego postanowiliśmy zaufać technologii? Po pierwsze, uznajemy tę metodę za oszczędność czasu– nie stoimy w kolejkach w urzędach skarbowych, często nie musimy wypełniać tych samych danych, bo programy zrobią to za nas. Po drugie, zrozumieliśmy, że to bezpieczna droga rozliczenia się z fiskusem- większość narzędzi pomaga nam uniknąć błędów, które moglibyśmy popełnić przez nieuwagę, nie potrzebujemy elektronicznego podpisu, wypełniona deklaracja może od razu powędrować do odpowiedniego urzędu. Po trzecie- doceniliśmy wygodę, którą oferuje nam rozliczanie się za pomocą internetu- możemy rozliczyć się z dowolnego miejsca na świecie, nie musimy przejmować się brakiem wiedzy, bowiem aplikacje tłumaczą poszczególne rubryki, mają wbudowane programy liczące. Podsumowując- ograniczamy wszystko, co mogło nas irytować w corocznym wypełnianiu PITów.

 

PIT PROJEKT 2018/2019

Pit Projekt to jeden z najpopularniejszych programów do wypełnienia deklaracji online. Dostępny jest zarówno do ściągnięcia na nasze urządzenie, jak i w wersji online, w której skorzystamy z niego bez konieczności instalacji.

Jakie są jego zalety? Producenci podkreślają, że nie musimy mieć dużo miejsca na naszym sprzęcie, bowiem instalacja programu zajmuje jedynie 4MB. Z pewnością dużym ułatwieniem jest tak zwany PIT-Asystent, czyli „inteligentny pomocnik”, dzięki któremu osoby, które kompletnie nie znają się na wypełnianiu PITa lub robią to po raz pierwszy, z pewnością sobie poradzą. Program obsługuje wszystkie najważniejsze deklaracje wraz z ich załącznikami. Można je od razu przesłać do urzędu za pomocą modułu e-Deklaracje lub, jeśli ktoś chce, wydrukować już wypełniony formularz.

Pit Projekt 2018/2019 to program, który zawiera w sobie wbudowane elementy, które nie tylko pomogą nam uniknąć błędów merytorycznych, ale również rachunkowych. Możemy przekazać swój 1% podatku na dowolną, dostępną w programie Organizację Pożytku Publicznego. Co więcej, zapamięta nasze dane i za rok wypełnianie odpowiedniego PITa będzie jeszcze szybsze. Nie musimy się również przejmować, jeśli nie zapiszemy naszej deklaracji i wyłączy się nam komputer- Pit Projekt automatycznie zapisuje kopie zapasowe dokumentów, które wypełniamy.

 

PIT PROJEKT 2018/2019 – co zrobić, by skorzystać?

Wymagania techniczne, które stawia nam PIT PROJEKT są standardowe. Jeśli mamy system Windows (od XP w górę), połączenie z internetem, przeglądarkę internetową, wtyczkę FlashPlayer i program do odczytu plików w formacie pdf (zazwyczaj Adobe Reader), to możemy ściągnąć program na swój komputer bezpośrednio ze strony pitprojekt.pl. W razie wątpliwości, na podanej stronie użytkownik znajdzie formularz kontaktowy, a po jego wypełnieniu z pewnością znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

2 odpowiedzi na “PIT Projekt 2018/2019 – Recenzja i Rozliczenie”

PIT Projekt wydaje się być trochę na Janusza. To moje subiektywne odczucie. Ale nie wiem jak wypełnia PITy, korzystam z formatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.