Kategorie
Aktualności Finanse

PIT Pro 2018/2019 – recenzja i rozliczanie PIT

PIT Pro 2018/2019 to kolejna odsłona programu do rozliczeń online, któremu zaufały już ponad osiem milionów Polaków. Co więcej, istnieje na rynku ponad siedem lat, a niektórymi swoimi działaniami wspiera szlachetne akcje społeczne.

PIT Pro 2018/2019

            Program PIT Pro 2018/2019 cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rozliczających się online podatników już od siedmiu lat. Dotychczas skorzystało z niego ponad osiem milionów Polaków. Twórcy programu podkreślają, iż posiadają rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości, certyfikat SSL (narzędzie, które zapewnia ochronę witryn internetowych, gwarantując zachowanie poufności danych, które przesyłane są drogą elektroniczną) oraz działają zgodnie z Ministerstwem Finansów.

Program zachęca użytkowników hasłem „Nie musisz znać się na podatkach, wystarczy darmowy Program PIT Pro 2017/2018) i należy przyznać, że ma w tym dużo racji. Po ściągnięciu programu lub wybraniu wersji online, spotykamy się z bardzo przyjemnym i przyjaznym interfejsem czytelnym, z logicznie poukładanymi sekcjami. Nasze zadanie polega już wyłącznie na wyborze odpowiedniego formularza i wypełnieniu go.

Jak to działa?

Do wyboru mamy formularze: PIT 2018: 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz załączniki PIT: /B, /D, /2K, /M, /ZG, 28/A, 28/B, /0, ZAP- 3. Gdy już zabierzemy się za wypełnienie elektronicznej wersji odpowiedniego, szybko dostrzeżemy, że program PIT Pro 2016/2017 stworzony jest tak, by nam to ułatwić. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że pomylimy kolumny lub wpiszemy informacje nie tam, gdzie trzeba. Narzędzia, które są wbudowane, pozwolą nam na uniknięcie błędów i późniejszego korygowania zeznania (to nie jest najprzyjemniejsza czynność i każdy chce tego uniknąć). Twórcy programu twierdzą, że średni czas wypełnienia PITa dzięki PIT Pro 2018/2019 to zaledwie 4,57 min..

Tuż po szybkim uporaniu się z formularzem, możemy natychmiast wysłać go do Ministerstwa Finansów. Jeśli nie chcemy tego robić, możemy wygenerować jego papierową wersję, wydrukować i zanieść osobiście, co jednak niepotrzebnie zajmie nasz czas.

Dostęp do programu mamy całkowicie darmowy i nieograniczony. Co więcej, producenci gwarantują nie tylko dobrze skonstruowane narzędzie, ale również dostęp do swojego zespołu ekspertów, którzy mają zapewnić darmowe wsparcie techniczne, odpowiedź na nasze zapytanie zaledwie w dwie doby oraz opiekę merytoryczną, gdybyśmy mieli jakiekolwiek wątpliwości. Należy jedynie wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

 

Program PIT Pro 2018/2019 – pomagamy innym

Dzięki programowi PIT Pro 2017/2018 możemy podarować 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego z listy dostępnej w programie. Ponadto należy wiedzieć, że PIT Pro wspiera ogólnopolską akcję edukacyjną związaną ze świadomością  dotyczącą chorób nowotworowych. Adresowana jest do młodych ludzi w wieku od 14 do 19 roku życia i ma na celu informowanie o profilaktyce oraz ewentualnym badaniu nowotworów.

 

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

2 odpowiedzi na “PIT Pro 2018/2019 – recenzja i rozliczanie PIT”

Program PIT Pro trzyma poziom, w 2017 również wydaje się, że niczego nie popsuli. Będę korzystać.

Kilka lat temu Pit Pro był solidniejszy, mam wrażenie że jakoś bardziej się do tego przykładali. Teraz skupili się na rozwiązaniach nie do końca związanych z samym rozliczeniem PIT.

Możliwość komentowania jest wyłączona.