Kategorie
Aktualności Firma Podatki

PIT 28 przez Internet – Rozlicz Online!

Termin rozliczenia PIT-28 mija 31 stycznia 2017 roku. Jak najszybciej rozliczyć deklarację dla podatników na ryczałcie ewidencjonowanym i otrzymującym przychody z najmu? Rozlicz PIT 28 przez Internet! Poniżej prosty i krótki poradnik w jaki sposób rozliczyć PIT-28 online.

Czym rozliczyć PIT-28 przez Internet?

Do rozliczenia PIT-28 internetowo możemy wykorzystać dowolny program z darmowych oferowanych na rynku. Na ABC-Podatki dostępne jest jedno z darmowych rozwiązań – Program Pitax, pozwalający na wypełnienie PIT28 nawet bez instalacji na komputerze, oraz wysłanie deklaracji online.

Program połączony jest także z systemem Ministerstwa Finansów e-deklaracje, co gwarantuje płynne i pewne przesłanie deklaracji drogą internetową.

Drugą opcją jest zwyczajnie pobranie programu edeklaracje ze strony Ministerstwa Finansów, dostępny tutaj.

Każdy wybór programu, to spore ułatwienie rozliczenia, poradzą sobie z tym nawet początkujący podatnicy.

Wysłanie deklaracji przez Internet

Do wysłania deklaracji PIT-28 przez Internet potrzebujemy jednego z wspomnianych programów oraz sumy przychodów z deklaracji za rok 2015. Po weryfikacji wysyłanego formularza i udanej wysyłce powinniśmy otrzymać plik PDF z potwierdzeniem wysłania deklaracji – UPO. Zachowajmy ten plik, to oficjalne potwierdzenie z MF.

 

Pobierz Program do PIT-28 lub rozlicz Online z ABC-Podatki!

Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas, rozliczyć i wysłać PIT-28 przez Internet, polecamy program promowany na naszej stronie! Link do pobrania wersji instalacyjnej lub wersji online poniżej.

Wersja online:

Wersja desktop:

 

 

 

Co grozi za niewypełnienie PIT w terminie?

Niewypełnienie PIT w terminie traktowane jest jako wykroczenie skarbowe. Jeżeli kwota należności nie przekracza 5-krotności minimalnego wynagrodzenia, kara może wynieść 185 zł. Powyżej 5-krotności min. wynagrodzenia sprawa staje się przestępstwem skarbowym, a minimalna ilość grzywny to 617 zł.

W wielu przypadkach jednak, spóźnienie z rozliczeniem PIT da się załatwić rozmową i współpracą z odpowiednim Urzędem Skarbowym, w którym podejście do podatnika w ostatnich latach zmieniło się mocno na korzyść rozliczających.

 

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

W odpowiedzi na “PIT 28 przez Internet – Rozlicz Online!”

Na luzie. Jeszcze 4 dni, kto by się spieszył z PIT-28 i płaceniem podatków… :P

Możliwość komentowania jest wyłączona.