Kategorie
Finanse

Kredyty online – dodatkowa gotówka do ręki

Kredyty online to bardzo dobre rozwiązanie zarówno w razie niezwykle korzystnej okazji zakupowej, jak i w przypadku potrzeby otrzymania dodatkowej gotówki.

Potrzeby konsumentów są różne, a niezależnie od nich, kredyty online są świetnym i szybkim wyjściem.

Kredyt online – czy taki dobry?

To o czym na samym początku warto wiedzieć i pamiętać to fakt, że kredyt przez Internet to nie to samo co chwilówka. Te drugie wiążą się nie tylko z łatwą dostępnością, ale też z krótkim okresem kredytowania, przez co zwiększa się ich RRSO, czyli są mniej opłacalne niż kredyty. W społeczeństwie panuje przekonanie, że każdy kredyt, który udzielany jest szybko i przy minimalnej ilości formalności musi być drogi, zarówno jeśli chodzi o oprocentowanie, jak i prowizje czy opłaty z nim związane. Nie jest to jednak prawdą.

Kredyty online są rozwiązaniem wprowadzonym przez banki w celu ułatwienia i przyspieszenia procedur związanych z zaciąganiem kredytów gotówkowych oraz po to, aby zmniejszyć kolejki w bankowych okienkach, wtedy kiedy jest to możliwe. Oczywiście zawsze można udać się do placówki banku, aby dopytać o jakieś szczegóły, jednak nie jest to konieczne ze względu na czynne całodobowo infolinie. Dzięki wprowadzeniu takich rozwiązań, kredyt można zaciągnąć również poza godzinami pracy banku.

Zalety kredytu przez Internet

Kredyty z możliwością zaciągnięcia przez Internet zyskują na popularności. Oferowane są na bardzo korzystnych i dogodnych warunkach. Niektóre banki oferują nawet kredyty online, które charakteryzują się znacznie lepszym oprocentowaniem, niż kredyty zaciągane w placówce banku. Warto więc przyjrzeć się takiej możliwości, tym bardziej, że płynie z niej wiele korzyści. Niejednokrotnie można liczyć na niższe koszty obsługi kredytu czy niższą prowizję, niż w przypadku tradycyjnego kredytu. Ponadto niewątpliwą i bardzo często największą zaletą kredytów przez Internet, jest prędkość z jaką pieniądze trafiają na nasze konto. Wszystko odbywa się ekspresowo i coraz częściej banki gwarantują udostępnienie środków do 15 minut od dopełnienia formalności. Wszelkie formalności natomiast sprowadzone zostały do minimum.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.