Kategorie
Finanse

Kredyt na urządzenie mieszkania – szybki sposób na realizację marzeń

Urządzanie i wyposażanie mieszkania jest sporym wydatkiem. Porządna zabudowa kuchni, szafa wnękowa czy kabina prysznicowa z hydromasażem, potrafią pochłonąć dużą część zaoszczędzonych finansów.

W takiej sytuacji często potrzebna jest pomoc. Warto więc poszukać wsparcia finansowego w postaci kredytu na urządzenie mieszkania.

Dla kogo jest odpowiedni kredyt na urządzenie mieszkania

Kredyt na urządzenie mieszkania może się przydać nie tylko młodym konsumentom. Jest on bardzo przydatny najczęściej w sytuacji, kiedy zakupujemy mieszkanie. Jest to spory wydatek i niejednokrotnie nie wystarczy już funduszy na urządzenie naszej nowej przestrzeni, zgodnie z oczekiwaniami i marzeniami. W tej kwestii nie warto iść na kompromisy i rezygnować z dobrej jakości na rzecz niższej ceny. Taka bezkompromisowość jest możliwa dzięki kredytowi na wykończenie mieszkania. Tak więc kredyt ten nadaje się dla każdego.

Czym jest kredyt na urządzenie mieszkania

Kredyt na urządzenie mieszkania dostępny jest w dwóch opcjach- jako kredyt gotówkowy lub jako kredyt hipoteczny. Jeśli jednak chodzi o kredyty celowe i zabezpieczenie, jakim jest hipoteka, to właśnie kredyt hipoteczny jest znacznie lepszy i bardziej opłacalny, jako kredyt na urządzenie mieszkania. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać, że finanse z takiego kredytu mogą być przeznaczone jedynie na wyposażenie, które nie może zostać zabrane podczas wyprowadzki. Tak więc w grę wchodzi na przykład kuchnia na wymiar, szafa pod zabudowę czy kabina prysznicowa lub wanna z hydromasażem.

Nie możemy natomiast zakupić zwykłych mebli czy na przykład sprzętu RTV. Oprócz tego kredyt na urządzenie domu, jako kredyt gotówkowy, posiada znacznie mniej formalności i możemy go wykorzystać do zakupu dowolnego wyposażenia. Przy zwykłym kredycie gotówkowym warunki kredytowania mogą być nieco mniej korzystne, jednak kredytobiorca nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swoich wydatków, kredyt jest łatwiejszy do zaciągnięcia i może zostać przeznaczony na dowolny cel. Należy więc zastanowić się, co jest dla nas ważniejsze i pod tym kątem dobrać odpowiedni kredyt na urządzenie mieszkania.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.