Kategorie
Finanse

Kasy fiskalne online

Punkty handlowe, powinny być wyposażone w specjalnie dobrane kasy fiskalne. Powinny być one łatwe w obsłudze i dostosowane do potrzeb, osób które będą z niej korzystać. Ostatnio bardzo popularne stały się kasy online. Warto zapoznać się z najbardziej podstawowymi informacjami na ten temat.

Co warto wiedzieć o kasach fiskalnych online?

Kasa fiskalna online to specjalne urządzenie, które pozwala na bezpośrednie komunikowanie się z Centralnym Repozytorium Kas. Obowiązek ich posiadania, jest określony przez ustawy i różni się nieco, zależnie od tego, czym dana firma się zajmuje:

  • od początku 2020 roku, muszą ją wprowadzić przedsiębiorcy zajmujący się: usługami motoryzacyjnymi, wulkanizacyjnymi oraz stacje paliw,
  • od lipca 2020 roku, muszą ją wprowadzić przedsiębiorcy zajmujący się: usługami hotelarskimi, gastronomicznymi, węglowymi (sprzedającymi węgiel, koks, półkoks i inne materiały opałowe),
  • od początku 2021 roku, muszą ją wprowadzić przedsiębiorcy zajmujący się: usługami dotyczącymi kosmetyki, fryzjerstwa, kosmetologii, budownictwa, fitness oraz prawnicy i lekarze.

Bardzo ważne, jest przestrzeganie określonych terminów i wprowadzenie sprzętów zgodnie z harmonogramem.

Zakup kas fiskalnych online

Na rynku można znaleźć wiele punktów, które zajmują się sprzedażą kas fiskalnych online. Wybierając odpowiedni model, trzeba przed wszystkim wziąć pod uwagę cenę. Poszczególne modele mogą mieć bardzo różny koszt. Dobrze jest wybrać mobilne kasy fiskalne online, które mają bardzo mały rozmiar i świetnie sprawdzają się w biznesie, który jest wykonywany mobilnie np. kosmetyczki, czy masażyści. Dzięki temu, że są takie poręczne, można je łatwo zabrać ze sobą do klienta. Kupując kasy fiskalne online, trzeba też pamiętać o zakupie drukarek fiskalnych online.

Przykładem sklepu, w którym można kupić wyżej wymienione urządzenie jest: https://www.escsa.pl/kasy_i_drukarki_fiskalne_online. W jego ofercie znajdują się bardzo różne kasy fiskalne, których obsługa jest bardzo prosta. Wszystkie produkty są objęte gwarancją. Każdy przedsiębiorca, znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie, zależne od wielkości prowadzonego biznesu. Warto skorzystać z oferty sklepu ESCA S.A., ponieważ oferuje on produkty dostosowane do różnych wymagań w bardzo szerokim zakresie cenowym. W asortymencie znajdują się kasy, wyprodukowane przez cenione i bardzo popularne firmy. Każde urządzenie, jest bardzo użyteczne i praktyczne. Pracownicy ESCA S.A. chętnie odpowiedzą na wszelkie pytanie klientów i pomogą przy doborze najlepszego rozwiązania.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *