Kategorie
Aktualności Firma

Karuzela Vat – jak nie dostać zawrotu głowy – Zapraszamy na Szkolenie!

Zapraszamy na szkolenie dla przedsiębiorców i managerów pt. “Jak nie dostać zawrotu głowy (Karuzela VAT), które odbędzie się w Warszawie 20 Września 2016 roku. Z ABC Podatki otrzymacie 10% zniżki na bilet na to wydarzenie.

 

 

Wydarzenie: ABC PRZEDSIĘBIORCY (MANAGERA): JAK NIE DOSTAĆ ZAWROTU GŁOWY (KARUZELA VAT)

Gdzie i kiedy? Warszawa, 20września 2016r.

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: (formularz nieaktualny)

Szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców zainteresowanych tematyką związaną z podatkiem od towarów i usług w zakresie zapobiegania i unikania nieprawidłowości w obrocie krajowym i międzynarodowym.
Celem szkolenia jest zaznajomienie przedsiębiorców z podstawową wiedzą na temat karuzeli podatkowych, zagrożeniami zarówno dla pojedynczego uczestnika transakcji, jak też rynku lub branży oraz bezpieczeństwa finansowego państwa, zapoznanie z możliwościami zapobiegania sytuacjom sprzyjającym powstaniu podejrzenia o świadomy udział w transakcjach karuzelowych oraz możliwościami obrony w przypadku nieświadomego uczestnictwa w karuzeli.

Po ukończeniu szkolenia uczestnik wie na czym polegają nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem na rynku tzw. karuzeli VAT, poza tym:

– zna symptomy wskazujące na możliwość zaistnienia tego rodzaju nieprawidłowości, – zna zagrożenia wynikające ze świadomego i nieświadomego uczestnictwa w łańcuchu karuzelowym oraz zakres odpowiedzialności z tym związanej,

– wie jaki jest tok „myślenia” i postępowania organów w przypadku zwalczania przestępczości karuzelowej,

– wie jaka jest linia orzecznictwa krajowego i międzynarodowego w sprawach karuzelowych i jak ją wykorzystać w przypadku ewentualnych podejrzeń o udział w procederze,

– rozumie co oznacza zachowanie należytej staranności w kontaktach handlowych,

– wie w jaki sposób bronić się przed „wciągnięciem” w karuzelę,

– wie na co zwrócić uwagę i z jakich możliwości skorzystać w przypadku podejrzeń organów skarbowych o jego świadome uczestnictwo w transakcjach karuzelowych.

Więcej informacji:

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/kv/index.php

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;

email: pr@konferencja.com.pl

logo5

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

W odpowiedzi na “Karuzela Vat – jak nie dostać zawrotu głowy – Zapraszamy na Szkolenie!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.