Kategorie
Aktualności Poradnik

Jak wysłać PIT z Urzędu Skarbowego Online?

Już od Maja 2015 roku przynajmniej część podatników nie będzie musiała sama wypełniać deklaracji PIT. Zrobi to za nich urząd. Jednak nawet oni będą musieli odesłać zeznanie do fiskusa. Oto kilka podpowiedzi na temat tego, jak wysłać PIT z Urzędu.

 

Jak rozliczyć PIT z Urzędu

Wstępnie wypełniony PIT z Urzędu Skarbowego będzie można znaleźć w Portalu podatkowym. Żeby jednak uzyskać do niego dostęp, niezbędne będzie założenie konta. Podatnik, który zdecyduje się na skorzystanie z tej możliwości, swoje zeznanie podatkowe znajdzie po zalogowaniu się do systemu.

 

Zadaniem podatnika będzie dokładne przeanalizowanie danych wprowadzonych przez pracowników administracji oraz zdecydowanie czy dokument może trafić do urzędu skarbowego w takiej formie. Jeżeli poprawki nie będą potrzebne, wystarczy nacisnąć „Wyślij”, a PIT z Urzędu automatycznie dotrze do fiskusa. Od razu otrzymamy również urzędowe poświadczenie odbioru.

 

Jeżeli jednak we wstępnie wypełnionym formularzu niezbędne będzie dokonanie poprawek, dokument będzie można edytować. Taka konieczność może zajść, jeśli podatnik będzie chciał rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub odliczyć od podatku przysługujące mu ulgi lub zwolnienia. Na koniec jeszcze raz warto sprawdzić poprawność wprowadzonych danych, a dopiero później wysłać PIT z Urzędu.

 

Wysyłanie dokumentu PIT z Urzędu Skarbowego to tylko jedna z możliwości. W dalszym ciągu podatnicy będą mogli składać swoje deklaracje w tradycyjny sposób: osobiście, wysyłając zeznanie roczne pocztą lub online przy pomocy programu do rozliczania PIT.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

W odpowiedzi na “Jak wysłać PIT z Urzędu Skarbowego Online?”

Miało być huczne wypełnianie PIT przez urzędy skarbowe, i kompletne DNO.

Teraz wymyślają że banki będą rozliczać nam PITy. Jeszcze takich informacji o nas nie mają… :/

Możliwość komentowania jest wyłączona.