Kategorie
Podatki

Popularne szkolenia podatkowe w 2020 roku

Branża podatkowa jest jedną z tych, które wymagają stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i uzupełniania informacji na temat nowych przepisów, które potrafią się zmieniać nawet kilka razy w roku. Dlatego szkolenia podatkowe o programach dostosowanych do najnowszych wytycznych rządowych są tak popularne. Dowiedz się, na jakie zmiany wprowadzone w 2020 roku warto zwrócić uwagę i dlaczego warto uzupełniać wiedzę właśnie poprzez szkolenia.
Kategorie
Podatki

Oprogramowanie WAPRO JPK – Jednolity Plik Kontrolny bez problemu!

Przedsiębiorcy zobowiązani są do systematycznego przygotowywania sprawozdań JPK, czyli inaczej Jednolitego Pliku Kontrolnego. Ten dodatkowy obowiązek nie musi być jednak bardzo skomplikowany i czasochłonny. Wystarczy zastosować wtedy specjalne oprogramowanie jak WAPRO JPK!

Kategorie
Podatki

Deklaracje VAT, ZUS, PIT, CIT, JPK – o czym (nie) trzeba pamiętać?

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest nie tylko odprowadzanie zaliczek na podatek dochody, ale również regularne składanie deklaracji podatkowych. W artykule omówimy najpopularniejsze z nich. Sprawdzimy również, jakie zmiany w prawie już niebawem dotkną polskich przedsiębiorców.

Kategorie
Aktualności Podatki

Zmiany w PIT za 2018 rok – co nowego i jakie zmiany?

Rozliczenie podatku za 2018 rok będzie wyglądało nieco inaczej niż dotychczas – wszystko za sprawą kilku ważnych zmian, jakie w 2019 roku wprowadziło Ministerstwo Finansów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich dotyczące rozliczenia osób fizycznych.

Kategorie
Aktualności Podatki

Twój e-PIT – co zrobić z otrzymanym wypełnionym formularzem?

Wypełniony przez urzędników PIT 37 lub/i PIT 38 będzie dostępny na platformie internetowej Podatki.gov.pl już od 15 lutego. Po zalogowaniu się do serwisu będziemy mogli zobaczyć go online i podjąć decyzję o jego dalszym losie. Do wyboru mamy 4 rozwiązania.

Kategorie
Podatki

Akademia LTCA – niezbędna wiedza dla kadry zarządzającej

Odpowiedzialność

Codzienne prowadzenie firmy związane jest z podejmowaniem wielu decyzji. Ponieważ prawo podatkowe często ulega nowelizacjom, wielu przedsiębiorców nie nadąża za zmianami. Naruszenie przepisów grozi poważnymi konsekwencjami – mogą to być kary pieniężne, przestoje w działalności, zachwianie płynności finansowej. W konsekwencji może dojść do upadku firmy lub utraty jej wiarygodności u klientów. To kadra zarządzająca odpowiada za działania przedsiębiorstwa, dlatego tak ważne jest przygotowane jej do zarządzania ryzykiem oraz znajomość prawa podatkowego. Szkolenia mogą wyeliminować ryzyko popełniania błędów i uchronić firmę. Aktualna wiedza pomoże zniwelować zagrożenia i wyprzedzić konkurencję.

Szkolenia

W Akademii LTCA szkolenia prowadzone są przez ekspertów i praktyków z dużym doświadczeniem. Kadra dba o przekazywanie ogromu wiedzy w sposób przystępny.Szkolenia VAT i inne o tematyce podatkowej, odpowiednie są dla kadry zarządzającej, dyrektorów, prezesów, osób odpowiedzialnych za podatki i finanse w firmie. Do wyboru są kursy otwarte, zamknięte oraz e-learning. Siedziba akademii znajduje się w Warszawie, jednak możliwe jest odbycie kursów w na terenie całego kraju. Szkolenie antykorupcyjne wskazane jest dla osób zajmujących się zarządzaniem i audytem. Wprowadza ono w podstawy i cel ustawy antykorupcyjnej, omawia wyzwania stawiane firmom i sankcje za przekroczenie regulacji. Na stronie akademii: https://akademialtca.pl/ można znaleźć wiele innych kursów, bardzo przydatnych w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Akademia wychodzi naprzeciw potrzebom różnego rodzaju działalności, dlatego szkolenie Compliance może odbywać się zarówno w formie otwartej, jak i zamkniętej, a ponadto dostępne są też kursy branżowe.

Co dają szkolenia w Akademii LTCA?

Szkolenia poszerzają wiedzę kursantów na temat prowadzenia działalności zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualizują ją i dają narzędzia do jej wprowadzania w życie. Szkolenie Compliance uczy, jak zarządzać ryzykiem braku zgodności i promować zachowania etyczne. Ma to ogromny wpływ na postrzeganie firmy. Wzbudza zaufanie klientów i kontrahentów. Zasady etyki stosowane w przedsiębiorstwie podnoszą jego prestiż. Szkolenia VAT to nie tylko przestrzeganie zmieniających się przepisów, ale także osiąganie oczekiwanych skutków podatkowych. Szkolenia antykorupcyjne nauczą w praktyce unikać zagrożeń i uczą, jakie wyzwania ustawa stawia przed przedsiębiorcami.

Omówione kursy to tylko część wiedzy, którą można zdobyć w akademii. Dzięki niej firma zyskuje narzędzia do wprowadzania nowych regulacji bez ryzyka utraty płynności finansowej, wielkich rewolucji kadrowych i przestojów. To z kolei zwiększa szanse na wyprzedzenie konkurencji, chroni przed utratą zaufania klientów i daje czas na stopniowe adaptowanie się do zmian.

Akademia LTCA oferuje wiedzę, dzięki której kompetencje kadry zarządzającej wzrastają, a przedsiębiorstwo zostaje płynnie wprowadzone w nowe regulacje prawne.

Kategorie
Aktualności Podatki

Jak wysłać PIT online?

Wysłanie deklaracji PIT przez Internet jest bardzo proste i znacznie oszczędza czas. W tym roku można to zrobić na 4 sposoby do wyboru.

Kategorie
Aktualności Podatki

PITy 2018/2019 Wyborcza (Recenzja Programu)

Program PIT Gazety Wyborczej 2018/2019 to naszym zdaniem najlepszy z programów, który pojawia się w polskich gazetach. Intuicyjny interfejs, proste rozliczenie PIT oraz brak błędów to główne zalety tego programu.

Kategorie
Aktualności Podatki

PITy 2018/2019 Rzeczpospolita (Recenzja Programu)

PIT 2018/2019 Rzeczpospolitej to znany wielu podatnikom Program do rozliczenia podatków, wydawany kilkukrotnie między styczniem a kwietniem wraz z gazetą Rzeczpospolita na płycie CD. Następna wersja pojawi się na początku Stycznia 2019.

Kategorie
Podatki

Sprawdź, kiedy zapłacisz podatek od kupna auta!

Planujesz kupić niebawem auto? A może już masz jakieś na oku? Przekonaj się, w jakiej sytuacji będziesz musiał zapłacić podatek od kupna pojazdu i ile on wynosi. Sprawdź, ile masz dni na dopełnienie formalności oraz w jaki sposób to zrobić. Być może chciałbyś załatwić wszystko przez internet? Przeczytaj poradnik!