Kategorie
Aktualności

Czy warto windykować na własną rękę?

Jak odzyskać pieniądze, kiedy klient nie płaci na czas lub płatność przeciąga się miesiącami i nie zapowiada się, aby taka historia zakończyła się happy endem? To pytanie zadaje sobie ponad połowa mikro i małych przedsiębiorców, dla których nieopłacona przez kontrahenta na czas faktura może oznaczać przestoje w jego własnych płatnościach, zatory finansowe i stres.

Kategorie
Aktualności Podatki

Zmiany w PIT za 2018 rok – co nowego i jakie zmiany?

Rozliczenie podatku za 2018 rok będzie wyglądało nieco inaczej niż dotychczas – wszystko za sprawą kilku ważnych zmian, jakie w 2019 roku wprowadziło Ministerstwo Finansów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich dotyczące rozliczenia osób fizycznych.

Kategorie
Aktualności Podatki

Twój e-PIT – co zrobić z otrzymanym wypełnionym formularzem?

Wypełniony przez urzędników PIT 37 lub/i PIT 38 będzie dostępny na platformie internetowej Podatki.gov.pl już od 15 lutego. Po zalogowaniu się do serwisu będziemy mogli zobaczyć go online i podjąć decyzję o jego dalszym losie. Do wyboru mamy 4 rozwiązania.

Kategorie
Aktualności

Jak rozliczyć PIT z Małżonkiem?

Rozliczenie roczne PIT razem z małżonkiem to dla wielu osób duże udogodnienie, które w dodatku przynosi finansowe korzyści – rozliczenia dokonuje się na jednym, a nie na dwóch formularzach, a podatek płaci w niższej wysokości niż przy rozliczeniu oddzielnym. Aby rozliczyć PIT z małżonkiem, najpierw trzeba spełnić określone warunki. Co więcej, wspólne rozliczenie tylko w niektórych przypadkach jest rzeczywiście korzystne.

Kategorie
Aktualności Podatki

Jak wysłać PIT online?

Wysłanie deklaracji PIT przez Internet jest bardzo proste i znacznie oszczędza czas. W tym roku można to zrobić na 4 sposoby do wyboru.

Kategorie
Aktualności

Jak rozliczyć PIT 37 przez Internet?

Rozliczenie roczne podatku dochodowego za pośrednictwem Internetu jest łatwe i bardzo wygodne. Umożliwia złożenie deklaracji bez wychodzenia z domu i znacznie przyśpiesza termin otrzymania ewentualnego zwrotu nadpłaconego podatku. Poniżej wyjaśniamy, jak rozliczyć PIT 37 przez Internet.

Kategorie
Aktualności

Twój e-pit – na czym polega nowy program rządowy?

Twój e-PIT to zupełnie nowa usługa, jaką w 2019 roku uruchomiło Ministerstwo Finansów w celu ułatwienia podatnikom dokonania corocznego rozliczenia z fiskusem. Na czym polega i od kiedy wchodzi?

Kategorie
Aktualności Finanse

Program PIT bez KRS za Darmo w 2018/2019

Jak co roku, każdy podatnik jest zobowiązany do przedstawienia swojego zeznania podatkowego fiskusowi. Wraz ze zbliżającym się terminem w Urzędach Skarbowych corocznie pojawiają się coraz dłuższe kolejki. Wielu z nas pozostawia ten niemiły obowiązek na ostatnią chwilę.

Kategorie
Aktualności

Program PIT Gazeta Prawna 2018/2019 już dziś w kioskach!

Gazeta Prawna dzisiejsze wydanie wzbogaciła o Program PITy na płycie CD. Aplikacja umożliwia nam rozliczenie deklaracji PIT 2018/2019 w prosty sposób i bez błędów.

Kategorie
Aktualności Podatki

PITy 2018/2019 Wyborcza (Recenzja Programu)

Program PIT Gazety Wyborczej 2018/2019 to naszym zdaniem najlepszy z programów, który pojawia się w polskich gazetach. Intuicyjny interfejs, proste rozliczenie PIT oraz brak błędów to główne zalety tego programu.