Kategorie
Podatki

Akademia LTCA – niezbędna wiedza dla kadry zarządzającej

Odpowiedzialność

Codzienne prowadzenie firmy związane jest z podejmowaniem wielu decyzji. Ponieważ prawo podatkowe często ulega nowelizacjom, wielu przedsiębiorców nie nadąża za zmianami. Naruszenie przepisów grozi poważnymi konsekwencjami – mogą to być kary pieniężne, przestoje w działalności, zachwianie płynności finansowej. W konsekwencji może dojść do upadku firmy lub utraty jej wiarygodności u klientów. To kadra zarządzająca odpowiada za działania przedsiębiorstwa, dlatego tak ważne jest przygotowane jej do zarządzania ryzykiem oraz znajomość prawa podatkowego. Szkolenia mogą wyeliminować ryzyko popełniania błędów i uchronić firmę. Aktualna wiedza pomoże zniwelować zagrożenia i wyprzedzić konkurencję.

Szkolenia

W Akademii LTCA szkolenia prowadzone są przez ekspertów i praktyków z dużym doświadczeniem. Kadra dba o przekazywanie ogromu wiedzy w sposób przystępny.Szkolenia VAT i inne o tematyce podatkowej, odpowiednie są dla kadry zarządzającej, dyrektorów, prezesów, osób odpowiedzialnych za podatki i finanse w firmie. Do wyboru są kursy otwarte, zamknięte oraz e-learning. Siedziba akademii znajduje się w Warszawie, jednak możliwe jest odbycie kursów w na terenie całego kraju. Szkolenie antykorupcyjne wskazane jest dla osób zajmujących się zarządzaniem i audytem. Wprowadza ono w podstawy i cel ustawy antykorupcyjnej, omawia wyzwania stawiane firmom i sankcje za przekroczenie regulacji. Na stronie akademii: https://akademialtca.pl/ można znaleźć wiele innych kursów, bardzo przydatnych w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Akademia wychodzi naprzeciw potrzebom różnego rodzaju działalności, dlatego szkolenie Compliance może odbywać się zarówno w formie otwartej, jak i zamkniętej, a ponadto dostępne są też kursy branżowe.

Co dają szkolenia w Akademii LTCA?

Szkolenia poszerzają wiedzę kursantów na temat prowadzenia działalności zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualizują ją i dają narzędzia do jej wprowadzania w życie. Szkolenie Compliance uczy, jak zarządzać ryzykiem braku zgodności i promować zachowania etyczne. Ma to ogromny wpływ na postrzeganie firmy. Wzbudza zaufanie klientów i kontrahentów. Zasady etyki stosowane w przedsiębiorstwie podnoszą jego prestiż. Szkolenia VAT to nie tylko przestrzeganie zmieniających się przepisów, ale także osiąganie oczekiwanych skutków podatkowych. Szkolenia antykorupcyjne nauczą w praktyce unikać zagrożeń i uczą, jakie wyzwania ustawa stawia przed przedsiębiorcami.

Omówione kursy to tylko część wiedzy, którą można zdobyć w akademii. Dzięki niej firma zyskuje narzędzia do wprowadzania nowych regulacji bez ryzyka utraty płynności finansowej, wielkich rewolucji kadrowych i przestojów. To z kolei zwiększa szanse na wyprzedzenie konkurencji, chroni przed utratą zaufania klientów i daje czas na stopniowe adaptowanie się do zmian.

Akademia LTCA oferuje wiedzę, dzięki której kompetencje kadry zarządzającej wzrastają, a przedsiębiorstwo zostaje płynnie wprowadzone w nowe regulacje prawne.

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.