Kategorie
Firma

10 pomysłów na własny biznes

Własny biznes powinien oprócz niezależności finansowej przynosić dużo satysfakcji. Dlatego przed założeniem działalności gospodarczej warto zastanowić się nad profilem jej działalności. Nie możesz być właścicielem kancelarii, jeśli nie masz pojęcia o kwestiach prawnych, ani nie założysz warsztatu samochodowego, jeśli nie znasz się na mechanice samochodowej.

Rób to, co kochasz

Zastanów się nad swoimi zainteresowaniami i hobby i wybierz z nich, taką która mogłaby przerodzić się w zyskowny biznes. Najlepiej gdyby Twoja firma zajmowała się tym, na czym Ty znasz się najlepiej i co jest twoim konikiem. Jeśli uwielbiasz gotować, pomyśl nad knajpką lub restauracją. Jeśli znasz się na rachunkowości i finansach, otwórz biuro księgowe.

Hand-made

Jeśli lubisz robótki ręczne zastanów się nad wykorzystaniem Twoich umiejętności w praktyce. Ręcznie wykonane przedmioty będą zawsze na topie. Autorskie akcesoria, ozdoby, oryginalne ubrania, meble, ciasta, bukiety z lizaków/warzyw/pieluch, ręcznie robione zaproszenia. Pomysłów jest masa.

Stwórz biznes, jakiego sam szukasz

Brakuje Ci jakiś usług, aplikacji, przedmiotów? Otwórz firmę zajmującą się tym, z czego sam chętnie byś skorzystał, a czego jeszcze nie ma albo jest za mało. Ułatw życie wszystkim.

Ucz innych

Jeśli masz wiedzę na jakiś temat i chciałbyś się nią podzielić z innymi, otwórz biznes szkoleniowy. Naucz innych tego w czym czujesz się mocnym. Kursy językowe, coaching, kurs szybkiego sprzątania, nauka jazdy na nartach, szkoła uwodzenia, lekcje tańca.

Psi biznes

Ludzie coraz bardziej dbają o swoje czworonogi. Regularnie zabierają je do weterynarza, fundują zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, kupują ubrania, przebrania, akcesoria( buciki, skarpety, czapki), szukają coraz bardziej oryginalnych zabawek, zabierają do fryzjera, fundują psie kolacje i zostawiają w zwierzęcych hotelach. Na swojego czworonoga są w stanie wydać ostatnie pieniądze.

Street food

Jeśli lubisz gotować albo jeść na mieście, a nie masz funduszy na otwarcie własnej restauracji, spróbuj otworzyć budkę z jedzeniem. Jak grzyby po deszczu wyrosły miejsca, w których można zjeść burgery, hot-dogi i kebaby. Możesz sprzedać buble tea, kawę, wyciskane soki z owoców, naleśniki, kawałki pizzy, tortille, pieczone ziemniaki, kanapki ze śledziem czy grillowane warzywa.

Biznes usługowy na telefon

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się pomoc domowa na telefon. Otwórz firmę oferującą nianię na telefon, perfekcyjną panią domu, złotą rączkę, osobę do zagrabiania liści, odśnieżania, malowania, masażystę, psiego stylistę, kosmetyczkę itp. Ludzie są coraz bardziej wygodni, więc dojazd do klienta może być strzałem w dziesiątkę.

Biznes subskrypcyjny

Otwórz firmę, która będzie oferowała pudełka z zagadkową zawartością z określonej branży na przykład z kosmetykami, jedzeniem czy akcesoriami do kuchni. Klient zamawiający pudełko dostanie w określonym czasie ( raz na miesiąc, raz na kwartał) nowinki do przetestowania. Na rynku funkcjonują beGlossy, Zakuski, Pyszna Paczka, Fishbox.

Specjalista z branży IT

Według Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych do 2020 roku najwięcej ofert pracy znajdą specjaliści z branży IT, czyli informatycy, pozycjonerzy, programiści, testerzy itp. Jeśli znasz się na nowoczesnych technologiach, komputerach i oprogramowaniu spróbuj sił w tej branży.

Nekrobiznes

Coraz więcej ludzi woli zatrudnić kogoś, kto zajmie się sprzątaniem domu i uporządkowaniem rzeczy osobistych domu osoby zmarłej. Poza tym coraz większym zainteresowaniem cieszą się tanatokosmetolożki, osoby zajmujące się tanatotoaletą czy sprzątaniem grobów.

 

 

Autor: Tomasz Nordyński

Tomasz Nordyński, redaktor portalu ABC-Podatki.pl, dziennikarz i copywriter finansowy oraz podatkowy. W wolnych chwilach skupiam się na zagadnieniach finansowych oraz administracyjnych.

3 odpowiedzi na “10 pomysłów na własny biznes”

Ja odnośnie zakładania biznesu i zarabiania pieniędzy najlepszą poradę przeczytałem w książce “Zawód: Zwycięzca”, a brzmiała ona mniej więcej tak: Rób to co lubisz, kochasz, i poświęć się temu, a pieniądze traktuj jako skutek uboczny tego, co robisz. Prędzej czy później one przyjdą, a tylko kochając to co robisz możesz osiągnąć w tym poziom mistrzowski.

Dzięki za porady! Ostatecznie i tak samemu trzeba coś wymyślić, gotowych biznesów nigdzie się nie dostanie :P

Food Track! Nie na zimę oczywiście, ale to pomysł na połączenie podróży i biznesu :P

Możliwość komentowania jest wyłączona.